Palangos kurortas

Ar žinojote, jog net kelios dienos, praleistos prie jūros, stiprina jūsų imuninę sistemą ir gerina bendrą savijautą? Oras čia prisisotinęs jodo, kuris turi apsauginių ir gydomųjų savybių, o pušynų oras išpučia net ir didžiausius galvos skausmus. Todėl atsipalaiduokite ir planuokite atostogas Lietuvos pajūryje! Norintiems ramesnio poilsio siūloma Juodkrantė, Preila, Neringa, o tiems, kurie važiuoja ne tik atsipūsti, bet ir pasilinksminti, puikiai tiks Nida, Šventoji, Palanga. Didžiausi turistų srautai užplūsta Palangos kurortą. Toliau išvardijame pagrindines to priežastis:

  • Palangos kurorto mokestis – norėta įvesti 5 eurų mokestį, tačiau šis pasiūlymas buvo atmestas. Mokesčiai galioja tik tam tikrose vietose ir automobilių stovėjimo aikštelėse. Be to, nereikia mokėti ekologinio mokesčio ar naudotis keltu.
  • Palangos kurorto atidarymas – čia pramogų sezonas pradedamas pasirodžius pirmiems saulės spinduliams, tad jau balandžio mėnesį atvykusių turistų lauks pramogos ir linksmybės.
  • Palangos kurorto kainos – Palangoje kainos šiek tiek žemesnės, negu Kuršių nerijos dalyje.
  • Palangos kurorto lankomos vietos – Palangoje gausu lankytinų vietų: Birutės kalnas, Gintaro muziejus, Palangos dvaras, Olando kepurė.

Palangos kurortas

Turbūt daug Lietuvos gyventojų yra buvę Palangoje, bet kiek iš jų žino kurorto istoriją? Jai jau labai daug metų, bet kurorto vardas pradėjo atsirasti XIX amžiuje. Tuo laikotarpiu Palangoje kūrėsi daug sodybų ir 1824 metais ją nusipirko grafas Mykolas Juozapas Tiškevičius. Mažai gyvenvietei tai davė labai daug, nes naujas krašto savininkas pastatė dvarą, naują tiltą, atnaujino uostą, kuriame galėjo švartuotis laivai. Nors miestas buvo niokojamas ir perdavinėjamas iš rankų į rankas, galiausiai 1952 metais gavo oficialų kurorto statusą. Nuo to laiko Palangos kurorto istorija buvo įamžinta ir iki šių dienų kraštą gausiai lanko turistai. Žmonės mėgaujasi tonizuojančiu oru, saulės voniomis, gydomojo purvo procedūromis ir natūralaus mineralinio vandens šaltiniais.

Skrydžiai į Palangą

Skrydžiai iš Palangos